רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה זו שיטת טיפול עתיקה שהחלה להתפתח בתחילת המאה ה-20 על ידי רופא אף אוזן גרון בשם ד"ר ויליאם פיצג'ראלד, כמו כן , ישנם הוכחות כי הרפלקסולוגיה התגלתה והתחילה עוד בימי המצרים , על ידי גילוי ציורי קיר של כפות רגליים, ומאז פיתוחו של ד"ר פיצג'ראלד הרפלקסולוגיה התחילה להתפתח באיטיות ושנים האחרונות היא תופסת תאוצה בתחומים השונים. על פי שיטה זו ניתן לראות את כל איברי הגוף בכף הרגל, היא המאזנת את הגוף והנפש בעזרת נקודות בכף הרגל המשקפות את גוף האדם.

מדוע צריך לעבור טיפול?

אנחנו צריכים טיפול ברפלקסולוגיה כדי לייצר איזון בין מערכות הגוף השונות , כאשר אנחנו עובדים בטיפול על מצבי לחץ אנו נעבוד במישור פיזי ונפשי בנקודות כף הרגל המשחררות את החסימה במיקום הרלוונטי ויוצרים איזון וחזרה של תפקוד מלא של אותו אזור ,שהגוף מאוזן ובעצם שחררנו את החסימה ,הגוף חוזר לתפקוד מלא והבעיה נפתרה עוד במצב האנרגטי לפני שמגיע למצב פיזי חמור יותר.

מדוע כדאי לטפל אצלי?

במהלך לימודיי במכללת "מדיקה" הנמצאת בכפר סבא למדתי מהי תורת הרפלקסולוגיה וכיצד היא מתקשרת לרפואה הסינית זוהי שיטה ייחודית הנקראת רפלקסולוגיה פנטגרמית. הרפלקסולוגיה הנה שיטת טיפול ואבחון טבעית המטפלת באדם ובבעלי חיים דרך כפות רגליהם וידיהם באמצעות כפות ידיי המטפל ע"י עיסוי ולחיצות. רפלקסולוגיה פנטגרמית היא שיטה שמחברת בין 2 עקרונות הסינית, ההודית והיהודית לבין הכפות רגליים בשיטה זו משקיעים מאמץ בצד האישיותי של המטופל והתפקיד שלו לייצר איזון השומר על בריאותו התקינה של הגוף והנפש כלומר, היא מקשרת בין תורת כף הרגל לתורת הרפואה הסינית ותורות טיפול טבעיות. כמו כן אני משלב גם עיסוי שוודי ורייקי, הכל כמובן בהתאם לדרישת המטופל או לאחר אבחון.

למי מתאים הטיפול?

הרפלקסולוגיה מתאימה מגיל ינקות עד הגיל השלישי , לנשים בהריון מומלץ לוותר עד שלב הלידה כדי שההיריון יתקדם באופן תקין, לאחר הלידה מומלץ מאוד לחזור או לקבל טיפול רפלקסולוגי כדי להחזיר את מערכות הגוף לתפקוד מלא ויעיל יותר. הטיפול ברפלקסולוגיה לאדם בוגר מומלץ מעבר לזה שמייצר איזון נפשי ופיזי הוא גם גורם לגוף לעבוד בצורה יותר יעלה כגון" זרימת דם יותר טובה, חיזוק מערכת העיכול , למשל: אצל חולי סוכרת טיפול ברפלקסולוגיה עוזר לאיזון הסוכר והורדת סוכר בצורה מתונה ונכונה. לגביי תינוקות וילדים הטיפול הרפלקסולוגי יכול להועיל להם בדיוק כמו אצל אדם בוגר המקבל את הטיפול, אצלי תינוקות מומלץ לקבל גם בשגרה ובעיקר לקבל טיפול רפלקסולוגי כדי להרגיע את הגוף מכאבים שנוצרים מגדילה ומהמזון שהם אוכלים, למשל כאבי בטן, גזים , צמחית שיניים ועוד. ברצוני להוסיף שהטיפול ברפלקסולוגיה אצל תינוקות וילדים ברוב המקרים הוא טיפול קצר יחסית בגלל חוסר סבלנות מסוים שקיים אצלם בגלל הגיל הצעיר.

בואו להתנסות בשיטה ייחודית של רפלקסולוגיה, שתטפל באופן טבעי בליקויי מערכת הגוף הקיימים אצלנו ולשפר אותם לתפקוד טוב יותר😃